Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Sprawozdanie POKL 2011

Partnerski projekt systemowy „Integracja społeczna w powiecie stargardzkim”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.1.

Sprawozdanie z realizacji partnerskiego projektu systemowego „Integracja społeczna w powiecie stargardzkim” za rok 2011.

W styczniu 2011r. rozpoczęto wśród klientów Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stargardzie Szczecińskim rekrutację do partnerskiego projektu systemowego „Integracja społeczna w powiecie stargardzkim”, który od początku realizacji cieszy się dużym zainteresowaniem.

Do marca pracownicy socjalni odwiedzili 46 osób z terenu gminy, spośród których do projektu zakwalifikowano 15 osób spełniających formalne kryteria w skład, której weszło 10 kobiet i 5 mężczyzn, 18 osób wpisano na listę osób rezerwową (13 kobiet, 5 mężczyzn).

Podczas indywidualnych rozmów klienci tut. Ośrodka zostali zapoznani z celem projektu, jego zasadami oraz poinformowani, iż jest on realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 i jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa oraz budżetu Gminy Stargard Szczeciński.

Osoby, które wyraziły zgodę na przystąpienie do projektu podpisały niezbędną dokumentację oraz wypełniły ankietę rekrutacyjną. Zgodnie z zasadami projektu przeprowadzono wywiady środowiskowe.

Dnia 29 marca 2011r. odbyło się spotkanie organizacyjne, na które zaproszono 15 zakwalifikowanych uczestników projektu. Na spotkaniu przedstawiono wstępny harmonogram projektu oraz omówiono zasady uczestnictwa i regulamin dotyczący uczestników projektu.

W kwietniu 2011r. podpisano kontrakty socjalne. Wszyscy beneficjenci zostali objęci przez 10 miesięcy wparciem finansowym z tut. Ośrodka w formie zasiłków celowych oraz zasiłków celowych specjalnych na pokrycie kosztów uczestnictwa w projekcie.

W celu diagnozy uczestnicy projektu spotkali się na indywidualnych konsultacjach z psychologiem (1godz./os w dniach 04-05.04.2011r.)

Od 11 do 15 kwietnia 2011r. odbył się trening grupowy z doradcą zawodowym.

W dniach 9-13 maja 2011r. 10 Pań uczestniczyło w kursie „Projektowanie i tworzenie biżuterii'' prowadzonym przez firmę szkoleniową Renoma ze Stargardu Szczecińskiego.

Kurs ,,Stylizacja paznokci'' prowadzonym przez firmę A-Kwadrat z Poznania rozpoczął się 16 maja i trwał do 30 maja 2011r.

Od 31maja 2011r. rozpoczął się 4 dniowy trening grupowy z psychologiem, w którym brali udział wszyscy uczestnicy projektu. Trening zakończył się 3 czerwca, w trakcie odbywały się 1 godzinne indywidualne konsultacje z psychologiem.

Kurs „Obsługa piły mechanicznej do ścinki drzew” dla 5 mężczyzn, w tym 2 niepełnosprawnych odbył się w dniach 6-11 czerwca, natomiast w dniach 13-14 czerwca 2011 uczestnicy przystąpili do egzaminu teoretycznego i praktycznego.

Od 1 czerwca 2011r. 1 uczestnik projektu rozpoczął kurs „Magazynier z obsługą wózków jezdniowych”, kurs zakończył się 15 lipca 2011r. egzaminem i uzyskaniem uprawnień do wykonywania zawodu.

Kurs prawa jazdy kategorii B rozpoczął się 16 czerwca 2011r., nauka teoretyczna trwała do 22 czerwca 2011r.. Po zdanym teście ze znajomości znaków i przepisów uczestnicy rozpoczęli praktyczną część kursu nauki jazdy.

18 lipca 2011r. jeden z uczestników zgłosił się do Powiatowej stacji sanitarno- Epidemiologicznej celem uzyskania książeczki sanitarno-epidemiologicznej.

W dniu 12 września zawarto umowę z Centrum Edukacyjnym „OMNIBUS” na przeprowadzenie szkolenia pn.: „Operator zagęszczarki i ubijaka wibracyjnego w kl.II” dla dwóch uczestników. Szkolenie odbyło się od 12 do 20 września 2011r., dwóch uczestników, którzy ukończyli kurs otrzymało uprawnienia do wykonywania zawodu.

Dodatkowo 20 września jeden uczestnik przystąpił do egzaminu poprawkowego ze szkolenia pn.: „Operator piły mechanicznej do ścinki drzew”, otrzymując pozytywny wynik egzaminu zdobył uprawnienia do wykonywania zawodu.

W miesiącu październiku wykonano grafikę reklamową na trzech samochodach Urzędu Gminy promującej projekt.

W miesiącu listopadzie uczestnicy projektu ukończyli praktyczną część kursu prawa jazdy kat. B.

Dnia 25 listopada ukazało się ogłoszenie promujące projekt w dodatku lokalnym „Głosu Szczecińskiego”.

W dniu 16 grudnia 2011r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Stargard Szczeciński miało miejsce uroczyste zakończenie projektu realizowanego przez Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w 2011r.

Wszystkim uczestnikom zostały wręczone przez Wójta Gminy Stargard - Jerzego Makowskiego zaświadczenia ukończenia uczestnictwa w projekcie.

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Robert Lange 22-08-2012 09:14
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Anna Ładniak 31-12-2012
Ostatnia aktualizacja: Robert Lange 22-08-2012 09:17