Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

sprawozdanie POKL 2010

 

Partnerski projekt systemowy „Integracja społeczna w powiecie stargardzkim”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego   w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.1.

 

Sprawozdanie z realizacji partnerskiego projektu systemowego „Integracja społeczna w powiecie stargardzkim” za rok 2010.

 

                        W styczniu 2010r. rozpoczęto wśród klientów Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stargardzie Szczecińskim rekrutację do partnerskiego projektu systemowego „Integracja społeczna w powiecie stargardzkim”, który od początku realizacji cieszy się dużym zainteresowaniem.

Do marca pracownicy socjalni odwiedzili 35 rodzin z terenu gminy, spośród których do projektu zakwalifikowano 15 osób spełniających formalne kryteria, 12 osób wpisano na listę osób rezerwowych. Wśród uczestników projektu było 6 mężczyzn.

Podczas indywidualnych rozmów klienci tut. Ośrodka zostali zapoznani z celem projektu, jego zasadami oraz poinformowani, iż jest on realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 i jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa oraz budżetu Gminy Stargard Szczeciński.

Osoby, które wyraziły zgodę na przystąpienie do projektu podpisały niezbędną dokumentację oraz wypełniły ankietę rekrutacyjną. Zgodnie z zasadami projektu przeprowadzono wywiady środowiskowe.

             Dnia 29 kwietnia 2010r. odbyło się spotkanie organizacyjne, na które zaproszono 15 uczestników projektu. Na spotkaniu przedstawiono wstępny harmonogram projektu oraz omówiono zasady uczestnictwa i regulamin dotyczący uczestników projektu.

W czerwcu 2010r. podpisano kontrakty socjalne. Wszyscy beneficjenci zostali objęci przez 9 miesięcy wparciem finansowym z tut. Ośrodka w formie zasiłków celowych oraz zasiłków celowych specjalnych na pokrycie kosztów uczestnictwa w projekcie.

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Anna Ładniak 12-04-2011 11:57
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Monika Lewandowska 12-04-2011
Ostatnia aktualizacja: Robert Lange 13-04-2011 21:58